среда, 05 април 2023 14:10

Чајно пециво обогаћено протеинима

У среду, 29. марта 2023. године, у Плавој сали Технолошког факултета, одржана је радионица "Чајно пециво обогаћено протеинима" у оквиру пројекта „Трансфер знања између научно-истраживачке организације и малих произвођача о значају стварања нових функционалних прехрамбених производа и њиховој улози у исхрани младе популације у Републици Србији“.
Присутне је поздравила проф. др Биљана Пајин, декан Факултета и руководилац пројекта, и затим одржала предавање "Протеински кондиторски производи - изазов будућности". Друго предавање на радионици, "Карактеристике чајног пецива са додатком сојиног протеинског концентрата" је одржала др Јована Петровић, асистент са докторатом .
Радионици су присуствовале и професорице из Хемијско-технолошке школе "Павле Савић" у Новом Саду и Прехрамбено-шумарске и хемијске школе у Сремској Митровици.