понедељак, 03 април 2023 13:41

Радни састанак Савета технолога индустрије уља Србије

Састанак Савета технолога индустрије уља Србије одржан је 28. марта 2023. године на Технолошком факултету Нови Сад. У раду састанка су учествовали представници Пословне заједнице „Индустријско биље” д.о.о. Нови Сад, представници Института за ратарство и повртарство - Института од националног значаја за Републику Србију, Нови Сад, као и представници фабрика уља. Овом значајном састанку испред Факултета присуствовали су деканица проф. др Биљана Пајин и проф. др Ранко Романић.
На састанку су разматране две веома значајне теме за ову годину, а то су припреме за одржавање традиционалног Саветовања индустрије уља: Производња и прерада уљарица и припреме за објављивање часописа „Уљарство”.
Ове године, саветовање ће бити одржано 64. пут, и то од 25. до 30. јуна 2023. године у Херцег Новом у Црној Гори, а часопис „Уљарство“ ће бити објављен 54. пут.