Катедра учествује у наставним процесима на свим студијским програмима у процесу образовања на основном, мастер и докторском нивоу студија. Већина предмета које Катедра изводи су на првој и другој години основних студија. При Катедри организује се настава из следећих предмета: Математике: I и II, Инжењерске статистике, Физичке хемије, Техничке термодинамике, Енергетске ефикасности технолошких процеса, Катализе и каталитичких процеса, Мониторинга животне средине, Енглеског језика и др.
Настави са читањем
Катедра за примењене и инжењерске хемије покрива ужу научну област Технолошко-инжењерске хемије. Групе наставних предмета за које је надлежна Катедра су Општа и неорганска хемија, Органска хемија, Аналитичка хемија, Биохемија, Колоидна хемија и Инструменталне методе анализе. Катедра је надлежна за студијско подручје (модул) Контрола квалитета у оквиру студијског програма Прехрамбено инжењерство.
Настави са читањем
Хемијско инжењерство, представља инжењерску, практичну примену хемије, математике, физике, информационих технологија, екологије и економије у креирању нових и унапређењу постојећих технолошких процеса и производа кроз специјално осмишљене експерименте и применом савремених програмских пакета.
Настави са читањем
У оквиру Катедре за инжењерство угљенохидратне хране, наставници и сарадници, баве се наставном и научном делатношћу која обухвата добијање прехрамбених производа у чијој се основи налазе угљени хидрати. На катедри се изучавају Технологија складиштења и млевења жита, Технологија хлеба, пецива и тестенина, Технологија скроба и прераде скроба, Технологија чоколаде, кекса, бомбона и других кондиторских производа и Технологија шећера.
Настави са читањем
Катедра за инжењерство конзервисане хране (ранији назив Катедра за технологију конзервисане хране) утемељена је као организациона јединица Технолошког факултета Нови Сад 1992. године, а развијена је из Смера конзервисане хране, који је основан када и Факултет, 1959. године са циљем академског образовања технолошко–инжењерског кадра за потребе прехрамбене индустрије.
Настави са читањем