петак, 07 април 2023 11:25

Априлски дани отворених врата Технолошког факултета

На Технолошком факултету, 3. и 4. априла 2023. године, одржана је манифестација „Дани отворених врата“. За та два дана угостили смо ученике четири новосадске средње школе и њихове наставнице; Гимназије "Светозар Марковић", Гимназије "Исидора Секулић", Медицинске школе "7. април" и Техничке школе "Павле Савић", као и Гимназије "20. октобар" у Бачкој Паланци.
Ученици су имали прилику да учествују у радионицама „Шарена хемија комплекса“ доцента др Страхиње Ковачевића и асистента са докторатом др Милице Караџић Бањац, затим „ДНК за понети“ проф. др Мирјане Антов и „Израда различитих козметичких производа“ проф. др Јадранке Фрај.
Такође су посетили предавања „Тајна у оку Мона Лизе“ доц. др Снежане Вучетић и „Безглутенска исхрана“ проф. др Драгане Шороња Симовић.