петак, 10 новембар 2023 13:26

Стручна екскурзија студената Прехрамбене биотехнологије

У четвртак 2. новембра 2023. године, у оквиру наставе из предмета Технологија биоетанола, а у пратњи предметног наставника проф. др Весне Вучуровић и сараднице мастер инж. Јоване Рајовић студенти четврте године студијског подручја Прехрамбена биотехнологија, имали су прилику да се детаљно упознају са индустријском производњом биоетанола у фабрици ЕТАНОЛ ЛАБ д.о.о. Шабац.
Захваљујући гостопримству власника фабрике господина Дејана Џагића, студентима је омогућено да се упознају са целокупним процесом производње у овој фабрици.
Посебно, захваљујући љубазности запослених, током посете студенти су имали прилику да се упознају са свим појединачним фазама процеса производње биоетанола, као и са радом у погонској лабораторији у којој су видели методе и уређаје којима се анализирају и прате параметри квалитета сировина, међупроизвода и производа, као и параметри процеса производње.