петак, 26 мај 2023 10:33

Посета студената компанији Еликсир Зорка у Шапцу

Студенти друге, треће и четврте године студијског програма Хемијско инжењерство, су са проф. др Татјаном Вулић и асистентом Ђурђицом Карановић, на позив компаније Еликсир, 18. маја 2023. године, посетили компанију Еликсир Зорка у Шапцу. Повод је било обележавање 85 година традиције хемијске индустрије у Шапцу.
Студенти су посетили организовану изложбу посвећену историјату некадашње хемијске индустрије Зорка (кустоси Милош Лекић и Бранислав Станковић), присуствовали презентацији „Еликсир Зорка – одржива решења за будућност“, коју је одржала Наташа Тодоров, сениор специјалиста за развој формулација минералних ђубрива, и обишли производни погон. Компанија Еликсир Зорка је спонзорисала и превоз од Новог Сада до локације у Шапцу.