уторак, 24 јануар 2023 10:47

Хуманитарна акција додела пакетића у Дечијем селу у Сремским Карловцима

Милана Вујичић, студенткиња 2. године Технолошког факултета, и Тијана Турањанин и Ања Перић, студенткиње Медицинског факултета, волонтерке у Дечијем селу "Др Милорад Павловић", осмислиле су идеју да се организује акција прикупљања средстава и прављења пакетића за децу из Села.
Циљ је био да се деци улепшају божићни и новогодишњи празници, а у томе су добиле подршку Технолошког факултета, студената Медицинског факултета, студентске организације "Бест", и многих пријатеља и познаника који су се укључивали у акцију.
Додела пакетића је одржана 29. децембра 2022. године, а новогодишња атмосфера је владала током читаве акције.
"Јако смо срећне што смо нашу малу идеју успеле да спроведемо у дело и што смо успеле тако далеко да догурамо. Такође, ово је наша прва акција оваквог типа и јако смо поносне што је била и више него успешна, и што смо малишанима измамиле осмех на лице. Наравно, захвалне смо свима који су нас подржали и пружили било који вид помоћи. Надамо се да је ово само прва у низу наших акција и тек почетак онога што нас чека."