четвртак, 29 децембар 2022 12:03

Посета студената погону Етанол Лаб у Шапцу

У петак, 23. децембра 2022. године, у оквиру наставе из предмета Технологија биоетанола, у пратњи предметног наставника проф. др Весне Вучуровић и сараднице мастер инж. Александре Катански, студенти четврте године студијског подручја Прехрамбена биотехнологија, имали су прилику да се детаљно упознају са индустријском производњом биоетанола у фабрици Етанол Лаб д.о.о. Шабац.
Tоком посете студенти су имали прилику да се упознају са свим појединачним фазама процеса производње биоетанола, као и са радом у погонској лабораторији у којој су видели методе и уређаје којима се анализирају и прате параметри квалитета сировина, међупроизвода и производа, као и параметри процеса производње.
Предузеће Етанол Лаб д.о.о. у Шапцу веома успешно послује од 2016. године захваљујући динамичном развоју технологије етил-алкохола тј. биоетанола са дневним капацитетом производње од 150 хл етанола.
Захвaљујемо се изузетно љубазним домаћинима на пренесеном знању, залагању и издвојеном времену.