понедељак, 26 децембар 2022 14:19

Конференција студентских истраживачких радова

У Гимназији "Јован Јовановић Змај" у Новом Саду, од 20. до 23. децембра 2022. године, одржана је конференција студентских истраживачких радова, под називом "Научно истраживање - различито али увек етично", у оквиру пројектног учења на изборном програму Методологија научног истраживања.
На Конференцији су 3 студенткиње Технолошког факултета имале прилику да своје истраживачке радове представе ученицима 3. и 4. разреда Гимназије: Јелена Шурлан, презентовала је рад "Физичко-хемијске карактеристике водених раствора пектина шећерне репе", Милица Пробојчевић упознала је ученике са својим истраживањем "Филмови на бази коацервата желатин/натријум казеинат као носачи витамина Ц", а Сара Брунет одржала је презентацију рада "Профил полифенолних једињења вина од српских аутохтоних сорти винове лозе", за који је добила награду Универзитета у Новом Саду за научни и стручни рад.