среда, 21 децембар 2022 09:45

Проглашени победници такмичења компаније Карлсберг Србија

На Технолошком факултету, 15. децембра 2022. године, презентована су решења проблемске ситуације, у оквиру такмичења Case Study Show, компаније Carlsberg Srbija.
Присутне је поздравила деканица Технолошког факултета проф. др Биљана Пајин, као и представници компаније Carlsberg Srbija - Александра Дутина и Биљана Живанов.
Шест мешовитих студентских тимова, састављених од студената Технолошког факултета и Факултета техничких наука, предложила су своја решења, а жири од 12 стручњака из компаније Carlsberg Srbija за победнике је прогласио тим "BIRRA", који чине студенткиње мастер студија Прехрамбене биотехнологије ТФНС, Ленка Грубач и Христина Радовић, и студент 4. године Производног машинства ФТН, Радован Бубић.
Победнички тим освојио је пут у Варезе у Италији, где ће обићи производни погон компаније Carlsberg.