уторак, 16 новембар 2021 12:31

Тим Технолошког факултета, АлтПро освојио прво место на такмичењу

Тим под називом АлтПро је освојио прво место на такмичењу Challenge Labs 2021, које је организовано од стране Startit Movement-а, у сарадњи са EIT Food (European Institute of Innovation and Food technology). Тим АлтПро чине Јелена Чакаревић, Данка Драгојловић и Теа Седлар, студенткиње докторских студија Технолошког факултета Нови Сад. Оне су представиле иновативни производ ПлумПро, који представља протеински изолат добијен из семена шљиве, потпуно еколошки прихватљив производ који представља нову генерацију алтернативних протеина.

Финале је одржано у уторак, 09. новембра 2021, на Зоом платформи.

Такмичење је било у следећим областима:

-Алтернативни протеини

-Одржива пољопривреда

-Циљана исхрана

-Дигитално праћење

У такмичењу је учествовало 10 тимова, а жири су чинили: Daniel Pack, Vice President Software at OnePointOne, Драгана Петковић, Project Manager at BioSense Institute i Никица Маринковић, CEO at Altaboxa LLC.