среда, 10 новембар 2021 14:31

Одржано предавање о новим функционалним додацима у индустрији меса

У уторак, 9. новембра 2021. године, на Технолошком факултету Нови Сад одржано је предавање по називом „Novel ingrеdients in meat technology“, намењено студентима основних и мастер студија смера Технологије конзервисане хране. Присутне су поздравили проф. др Биљана Пајин, декан Факултета, доц. др Марија Јокановић, шеф Катедре за инжењерство конзервисане хране и доц. др Бранислав Шојић, организатор предавања.

Гостујући предавач, Рајнхард Нич, је заинтересованим студентима, као и колегама из индустрије меса представио своја искуства из производње зачина и адитива за индустрију меса. Рајнхард Нич је директор продаје у компанији Meat Cracks, а предавању је присуствовао и представник ове компаније за Балкан, дипл. инж. Богдан Мишковић.