среда, 20 новембар 2019 04:39

Директор производње компаније Jaffa одржао стручно предавање за студенте ТФ

На Технолошком факултету Нови Сад 13.11.2019. године одржано је стручно предавање у оквиру предмета Технологија кекса и бомбонских производа студентима 4 године смера Инжењерство угљенохидратне хране.

Предавање на тему “Производња Jaffa cakes-a и Minchmallow-a“ одржао је бивши студент Технолошког факултета Нови Сад, дипл. инж. Бојан Томић, директор производње у компанији Jaffa из Црвенке.

У оквиру интерактивне презентације студентима је на занимљив начин приближена технологија производње поменутих кондиторских производа, чији су процес производње имали прилку да виде и у оквиру стручне екскурзије која је одржана током новембра у фабрици Jaffa. Студентима су предочени разни изазови и проблеми који се најчешће јављају у погону, уз многобројне корисне савете који им могу бити од непроцењивог значаја у будућој каријери.