понедељак, 12 април 2021 14:22

Представници Гимназије „Светозар Марковић“ у посети Технолошком факултету

Матуранти Гимназије „Светозар Марковић“ из Новог Сада, са својом наставницом хемије Љиљаном Новаковић, посетили су у среду, 7. априла 2021. године, Технолошки факултет Нови Сад и том приликом обишли лабораторије на Факултету, као и погон мини-пиваре.

Представнике Гимназије је примила деканица Факултета проф. Биљана Пајин и упознала ученике са овом високообразовном и научном институцијом. Том приликом, наставница Љиљана Новаковић, захвалила се на пријему и уручила деканици нови број школског часописа „Гимназијалац“.

Ученицима су, Никола Маравић, асистент са докторатом, и Немања Шпирић, студент продекан, одржали кратку презентацију смерова на основним студијама, након чега су обишли 9 лабораторија и погон мини-пиваре.

Према речима наставнице хемије, Љиљане Новаковић, ученици су веома задовољни посетом која ће им користити при доношењу коначне одлуке о избору факултета.