• Насловна
  • О нама
  • Вести
  • Свечано отварање пројекта под називом „Изградња предузетничког екосистема - Студентско предузетништво преко граница”
четвртак, 04 фебруар 2021 19:50

У згради Ректората Универзитета у Новом Саду, 4. фебруара 2021. године, свечано је отвoрен пројекат под називом „Изградња предузетничког екосистема - Студентско предузетништво преко граница” (Building Entrepreneurial Ecosystem - Student Entrepreneurship Beyond Borders), са акронимом BEE-Student.
Пројекат се спроводи у оквиру Interreg Ipa програма прекограничне сарадње Мађарска - Србија, а реализује у сарадњи Универзитета у Новом Саду, Технолошки факултет Нови Сад, као главног носиоца Пројекта и Регионалне привредне коморе жупаније Чонград са седиштем у Сегедину, Мађарска, као партнером Пројекта.
Партнери из Мађарске су се укључили преко видео платформе, а шира јавност је могла да прати овај догађај преко видео линка.
На отварању пројекта су уводне говоре одржали: проф. др Зита Шереш, Технолошки факултет Нови Сад, руководилац пројекта, др Ненад Иванишевић, покрајински секретар за привреду и туризам, Борус Вираг, програмски менаџер Interreg IPA CBC HU-SRB Заједничког секретаријата, проф. др Анастазија Стојшић Милосављевић, помоћник покрајинског секретара за високо образовање и научноистраживачку делатност, Видосава Ендерић, помоћник покрајинског секретара за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу, Реља Бурзан и Дејан Вујиновић, Аntenа ZS, Interreg IPA CBC HU-SRB програм, др Жужана Трашерне Олах, генерални секретар Привредне коморе жупаније Чонград и проф. др Биљана Пајин, декан Технолошког факултета Нови Сад.
Презентацију пројекта „Изградња предузетничког екосистема - Студентско предузетништво преко граница” одржао је проф. др Александар Фиштеш, помоћник руководиоца Пројекта.