четвртак, 17 децембар 2020 13:37

IPA CBC пројект прекограничне сарадње Мађарска - Србија

Одабрани студенти Технолошког факултета су у протекле две недеље учествовали у обуци „Изградња предузетничких вештина студената” у оквиру Interreg IPA програма прекограничне сарадње Мађарска – Србија.
У оквиру овог IPA CBC пројекта прекограничне сарадње са акронимом BEE-Student се планира формирање центра за обуку за предузетништво за студенте, из области прехрамбеног инжењерства. Полазници ће научити комплетан процес креирања неког новог прехрамбеног производа по жељи, а да буде у складу са регулативама ЕУ и са регулативама заштите животне средине. Такође се промовише женско предузетништво кроз низ успешних примера и предавања.
Презентација студентских идеја је одржана 14.12.2020. године на Технолошком факултету Нови Сад.
Руководилац пројекта, који се спроводи у сарадњи са Привредном комором Чонград округа из Сегедина, је проф. др Зита Шереш, а у пројекту учествује Kатедра за инжењерство угљенохидратне хране.