• Насловна
  • О нама
  • Вести
  • Прилог ТВ Пинк о изградњи фабрике чоколаде Barry Callebaut и сарадњи са Технолошким факултетом
петак, 04 децембар 2020 13:07

Сарадња компаније Barry Callebaut са Технолошким факултетом Нови Сад предвиђа учешће у развојним пројектима и научним истраживањима. У оквиру фабрике ће функционисати истраживачки центар који ће студентима Технолошког факултета омогућити да унапреде своја знања и вештине.

О овој значајној инвестицији говорили су градоначелник Новог Сада Милош Вучевић, декан Технолошког факултета проф. др Биљана Пајин и студенти програма Прехрамбено инжењерство.

Barry Callebaut група је водећи светски произвођач чоколаде и какао производа високог квалитета - од набавке и прераде какао зрна до производње најфинијих чоколада. У фабрици у Новом Саду, која представља прву инвестицију у овом делу Европе би требало да се годишње произведе 50,000 тона чоколаде.