петак, 30 октобар 2020 12:27

Посета студената фабрикама Нексе групе

Посета студената Технолошког факултета фабрици за производњу грубе грађевинске керамике Полет а.д. Нови Бечеј, члан Nexe групе и фабрици керамичких плочица Полет - керамика д.о.о., члан Nexe групе, спроведена је 23. октобра 2020.
Погонским вежбама присуствовали су студенти IV године студијског програма Инжењерство материјала и том приликом се упознали са свим технолошким процесима везаним за производњу црепа, специјалних елемената и керамичких плочица (од копа до финалних производа). Оно што је нарочито било корисно за студенте јесте чињеница да су се упознали са проблемима и изазовима који се постављају пред технологе у циљу добијања квалитетних производа. Приликом погонских вежби, домаћини посете били су бивши студенти Технолошког факултета Нови Сад.
Студенти студијског програма Инжењерство материјала традиционално одлазе једном годишње на ове погонске вежбе.
Сама фабрика Полет а.д. Нови Бечеј, има изузетно дугу традицију и постоји још од 1907. године.