петак, 03 март 2017 14:05

ДКС - Годишња награда

Друштво конзерватора Србије (ДКС) је 22. фебруара 2018. године доделило Годишњу награду ДКС Лабораторији за испитивање материјала у културном наслеђу Технолошког факултета у Новом Саду за успешно изведен пројекат „Школа испитивања материјала у културном наслеђу“.
Овај пројекат је током 2017. Године обухватао циклус од 5 дводневних бесплатних радионица са предавањима еминентних стручњака из области заштите културног наслеђа. Полазници Школе били су запослени у институцијама за заштиту културног наслеђа, као и заинтересовани студенти нашег Универзитета.
Лабораторија на челу са проф. др Јоњауом Раногајец жели да се захвали Друштву конзерватора Србије што је препознало значај и допринос овог пројекта и науке напорима да се културно наслеђе наших простора сачува за будуће генерације.