уторак, 09 јун 2020 10:44

Посета представника Техничке школе "Милева Марић Ајнштајн"

Технолошки факултет Нови Сад су, 3. јуна 2020. године, посетили представници Техничке школе „Милева Марић Ајнштајн“ из Новог Сада, са којом Факултет има дугогодишњу успешну сарадњу.

Представнике школе примили су проф. др Биљана Пајин, декан Факултета, проф. др Јоњауа Раногајец, руководилац Лабораторије за испитивање материјала у културном наслеђу и др Снежана Вучетић са Катедре за инжењерство материјала на Технолошком факултету Нови Сад.

Наставница Техничке школе „Милева Марић Ајнштајн“ Мариа Малешевић Чучулис је, овом приликом, примила захвалницу за допринос популаризацији науке међу младима и успешну сарадњу са Факултетом. Директору Школе Жељку Савићу, уручена је захвалница за дугогодишњу институционалну сарадњу са Технолошким факултетом Нови Сад. Захвалнице је уручила декан Факултета, проф. др Биљана Пајин.

Техничка школа „Милева Марић Ајнштајн“ води порекло од занатске школе која је основана 1882. године у Новом Саду. Мисија школе је пре свега задовољавање потреба привреде уз припрему ученика за даље професионално усавршавање. Свакодневно се тежи постизању што боље материјално-техничке опремљености уз занимљиву и квалитетну наставу са посебним акцентом на практично знање.