уторак, 21 мај 2024 14:17

Студенти у посети АД „Имлек“ у Суботици

Студенти 3. године студијских подручја Технологије конзервисане хране и Контрола квалитета посетили су у петак 17. маја 2024. године, АД ,,Имлек’’, производну локацију у Суботици.
У оквиру ове посете студенти су имали прилику да се боље упознају са процесима производње ферментисаних млечних производа, млечних намаза и дезерата, као и са микробиолошком лабораторијом и лабораторијом за контролу квалитета у оквиру ове производне јединице.
Посету су организовале проф. др Мирела Иличић, проф. др Катарина Канурић и мастер инж. Јована Дегенек, у оквиру активности на предметима Технологија течних млечних производа и дезерата и Контрола квалитета у технологији млека.
Захваљујемо се господину Саши Џонлаги, директору производње, и његовом тиму у оквиру АД ,,Имлек’’, на издвојеном времену и гостопримству.