уторак, 26 децембар 2023 10:40

Погонске вежбе у Суботици

Студенти 4. године студијских подручја Прехрамбена биотехнологија и Биохемијско инжењерство, у пратњи проф. др Марине Шћибан и доц. др Драгане Лукић, посетили су 15. децембра 2023. године ЈКП Водовод и канализација Суботица.
Приликом ове посете обишли су постројење за пречишћавање отпадних вода града Суботице. Циљ стручне екскурзије је био детаљније упознавање са савременим технологијама и опремом за пречишћавање комуналне отпадне воде, линијом за обраду муљева и производњу биогаса, као и са радом погонске лабораторије.
Посећена је и нова фабрика за припрему воде за пиће на Водозахвату II, која је пуштена у рад 2021. године, у којој су се студенти упознали са савременом технологијом за уклањање гвожђа, амонијака и арсена из сирове подземне воде.
Захваљујемо се извршном директору за ресор производње ЈКП Водовод и канализација Суботица, Петру Пижурици, који је предводио ову посету, као и директору предузећа, Ђерђу Шугару.