четвртак, 25 мај 2023 09:36

Одржана 60. Технологијада

У Крупњу је, од 8. до 12. маја, одржана јубиларна 60. Технологијада, а домаћин је ове године био Технолошки факултет Нови Сад.
На Технологијади су учествовали студенти девет технолошких и металуршких факултета из Србије и региона, а надметали се у 8 спортских дисциплина, квизу знања и презентовали 32 научна рада.
Са Технолошког факултета Нови Сад је 7 студената учествовало у научном делу Технологијаде: Никола Јовановић (ментор Јадранка Фрај), Дуња Сантрач (ментор Александра Ранитовић), Марта Станковић (ментор Теодора Цванић), Надежда Сератлић (ментор Невена Хромиш), Милана Вујичић (ментори Здравко Шумић и Анита Милић), Данило Лазић (ментор Снежана Вучетић) и Николина Вујичић (ментор Снежана Вучетић).
У спортским дисциплинама, наши студенти су освојили:

• у фудбалу - мушкарци прво место и девојке друго место,
  • у кошарци - мушкарци треће место и девојке прво место,
  • у шаху - друго место,
  • у стоном тенису - прво место,
  • трка на 100 метара у мушкој конкуренцији – прво место,
  • трка на 100 метара у женској конкуренцији – прво, друго и треће место,
  • бацање кугле у женској конкуренцији – прво и друго место.