четвртак, 25 мај 2023 09:22

Посета ученика ТШ „Павле Савић“ из Новог Сада

У петак, 19. маја 2023. године, ђаци и наставници Техничке школе „Павле Савић“ из Новог Сада, посетили су Технолошки факултет Нови Сад у оквиру своје блок наставе. То је била прилика да се укратко представе наставне активности Факултета на студијском подручју Нафтно-петрохемијско инжењерство, студијског програма Хемијско инжењерство, са посебним освртом на алтернативна горива, првенствено биодизел, што је тема која се проучава на 4. години основних академских студија на овом подручју.
Др Наташа Ђуришић - Младеновић, ванредни професор, и др Маја Буљовчић, асистент, са Катедре за нафтно-петрохемијско инжењерство, су били домаћини овог скупа, којем су присуствовали ученици смера техничар за прераду нафте и гаса, техничар за заштиту животне средине и хемијски лаборант, заједно са наставницама Татјаном Колошњај и Јасмином Јаконић - Јањић.