среда, 29 март 2023 13:51

Одржана конференција о потенцијалу индустријске конопље

Конференција "Потенцијал индустријске конопље за привреду Републике Србије - производња безбедне, нутритивно вредне и еколошки прихватљиве хране" одржана је 23. марта 2023. године у Великој сали Привредне коморе Војводине.
Конференцију је, уз подршку Технолошког факултета Нови Сад и Привредне коморе Војводине, организовало Српско удружење произвођача и прерађивача индустријске конопље.
На почетку скупа, присутне су поздравили секретар ПКВ Бранислав Мамић и деканица Технолошког факултета проф. др Биљана Пајин, а затим су им се обратили Александар Богуновић, секретар Привредне коморе Србије и др Владимир Сикора, са Института за ратарство и повртарство Нови Сад.
У наставку, предавања су одржали проф. др Ненад Дикић, специјалиста спортске медицине, интерниста кардиолог, проф. др Ранко Романић, Технолошки факултет Нови Сад, др Зорица Лазаревић, Институт за проучавање лековитог биља “Др Јосиф Панчић”, др Горан Васић, кластер Биоекономија и Драган Мирковић, Српско удружење прерађивача и узгајивача индустријске конопље.