уторак, 14 јун 2022 12:48

Одржан Седми међународни научни скуп „Микологија, микотоксикологија и микозе”

Технолошки факултет Нови Сад Универзитета у Новом Саду био је суорганизатор Седмог међународног научног скупа: „Микологија, микотоксикологија и микозе” који је одржан 2. и 3.  јуна 2022. године у Матици Српској, Нови Сад. Учеснике и присутне госте поздравила је проф. др Маријана Дукић Мијатовић, државна секретарка Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, а затим и проф. др Драган Станић, председник Матице српске.

У име Технолошког факултета Нови Сад, Скуп је поздравио проф. др Јарослав Катона, продекан за финасије. О значају Скупа говорила је доц. др Сунчица Коцић-Танацков, председник Организационог одбора. Скуп је званично отворио академик Рудолф Кастори, секретар Одељења за природне науке Матице српске. Музички део програма био је подржан од стране ученица Основне музичке школе "Јосип Славенски" и "Исидор Бајић".

На Скупу је презентовано преко 70 саопштења из преко 10 земаља, из различитих области микологије, микотоксикологије и микоза.

Организовано је дружење и свечана вечера уз обилазак манастира Мала Ремета.

Суорганизатори Скупа поред Технолошког факултета Нови Сад Универзитета у Новом Саду, били су и: Природно-математички факултет, Универзитет у Новом Саду; Пољопривредни факултет, Универзитет у Новом Саду; Научни институт за ветеринарство Србије; Научни институт за ветеринарство „Нови Сад”; Институт за ратарство и повртарство у Новом Саду; Удружење микробиолога Србије.

Одржавање Скупа помогли су: Научни ветеринарски институт Србије, Факултет ветеринарске медицине, Универзитет у Београду; Технолошки факултет Нови Сад, Универзитет у Новом Саду, Пољопривредни факултет, Универзитет у Новом Саду, Природно-математички факултет, Универзитет у Новом Саду; Научни ветеринарски институт „Нови Сад”, Индустрија меса „Матијевић”; Кефо д.о.о.; Бациломикс д.о.о; Инберг д.о.о.; компанија Noack & Co South East doo”; корпорација Ball”; Апатинска пивара; компанија „Analysis; винарија Carpe diem; „Јафа” д.о.о., „Еуген чоколаде”, и Туристичка организација Војводине.

Фотографије преузете са сајта Матице Српске https://www.maticasrpska.org.rs/