• Насловна
  • О нама
  • Вести
  • Студенти Нафтно-петрохемијског инжењерства посетили Рафинерију нафте Панчево (НИС а.д.)
петак, 20 мај 2022 14:18

Студенти Нафтно-петрохемијског инжењерства посетили су Рафинерију нафте Панчево (НИС а.д.) 18. маја 2022. године. Позитивна енергија, срдачност и посвећеност запослених у НИС а.д. препознати су у сваком тренутку који је проведен у нашој Рафинерији у Панчеву.  У оквиру посете, студенти су обишли сва постројења укључујући најновија постројења Дубоке прераде и МХЦ/ДХТ комплекс. Студенти Нафтно-петрохемијског инжењерства су први у Србији имали прилику да се упознају са новим софтвером који омогућава 3Д симулацију читаве рафинерије нафте Панчево у дневним и ноћним условима и који ради на принципу виртуелне реалности. Реч је  о тзв. дигиталном близанцу Рафинерије нафте Панчево која је тренутно позиционирана као једна од водећих у нашем региону. Такође, студентима је омогућена и посета симулаторима и командним салама, лабораторијама за контролу својстава нафте и производа нафте, као и развојним лабораторијама. Инжењери НИС а.д. су одржали стручна предавања, а младе колегинице и колеге који су завршили Нафтно-петрохемијско инжењерство и раде у рафинерији, говорили су о изазовима и радним обавезама инжењера у преради нафте.

Посета је организована у оквиру активности на предметима Производи нафте, Транспорт нафте и гаса и Технологија примарних петрохемијских производа.