• Насловна
  • О нама
  • Вести
  • Потписан споразум о сарадњи Привредне коморе Војводине и Технолошког факултета Нови Сад
петак, 08 април 2022 13:22

На Технолошком факултету, 7. априла 2022. године, потписан је Споразум о сарадњи Привредне коморе Војводине и Универзитета у Новом Саду, Технолошког факултета Нови Сад.
Председник Привредне коморе Војводине Бошко Вучуревић, истакао је да Привредна комора Војводине окупља привреднике и да је сарадња ове две институције, која је озваничена Споразумом, пут до квалитетних и конкретних резултата. „Студенти који се школују на Технолошком факултету могу нарочиту шансу имати у одговарајућим микро и малим предузећима. Наш задатак као институција је да умрежимо науку и привреду. Сматрамо да Технолошки факултет, управо због специфичног кадра који образује, мора имати место и тесну сарадњу са привредом како домаћом тако и страном“, нагласио је председник ПКВ Бошко Вучуревић.
Проф. Биљана Пајин, деканица Технолошког факултета, указала је на значај овог споразума, истичући да је то подршка Привредне коморе Војводине самом факултету, са циљем да се још више умреже са привредом и да се имплементација кадра који се образује на Факултету још боље примени у пракси: „Слоган Технолошког факултета каже, да студенти након завршетка студија имају сигуран посао, а управо сарадња и боља повезаност са привредним субјектима допринеће квалитетнијем одговору на питање понуде и потражње адекватних занимања.“
Догађају су присуствовали шеф кабинета председника ПКВ Милан Стојанов, секретар Удружења услуга Бранислав Мамић и секретар Удружења индустрије Зоран Трповски, продекани Технолошког факултета проф. Зита Шереш и проф. Јарослав Катона, руководилац Лабораторије за испитивање прехрамбених производа, професор Драгољуб Цветковић, као и координатори одељења која функционишу у оквиру ове Лабораторије, руководилац Лабораторије за амбалажу и паковање, доцент Сенка Поповић, руководилац Лабораторије за испитивање материјала у културном наслеђу, доцент Снежана Вучетић, као и шефови катедри на Технолошком факултету Нови Сад