• Насловна
  • О нама
  • Вести
  • Потписан Уговор о обављању стручне праксе студената са „Данубиус д.о.о. Нови Сад“
четвртак, 28 октобар 2021 12:52

У среду, 27. октобра 2021. године, као резултат дугогодишње успешне сарадње Технолошког факултета Нови Сад и Катедре за инжењерство угљенохидратне хране са фабриком „Данубиус д.о.о. Нови Сад“, званично је потписан Уговор о обављању стручне праксе студената студијског програма Прехрамбено инжењерство. Потписивању су присуствовали декан Технолошког факултета, проф. др Биљана Пајин, проф. др Драгана Шороња-Симовић, проф. др Александар Фиштеш, Бојана Жижовић, ХР директор „Делта Аграр д.о.о.“ и Ана Илић, сарадник за правне и ХР послове „Данубиус д.о.о. Нови Сад“. Након званичног потписивања Уговора прецизирани су и правци међусобне будуће сарадње на унапређењу знања и практичних вештина студената Прехрамбеног инжењерства.
Захваљујући потписаном Уговору, студенти студијског програма Прехрамбено инжењерство ће имати прилику да реализују стручну праксу предвиђену наставним планом и програмом студија. Проведено време у погонима успешне компаније „ДЕЛТА АГРАР д.о.о.“, ће омогућити студентима да примене теоријска знања у реалном радном окружењу и стекну важно практично искуство и вештине.