субота, 23 октобар 2021 10:19

14th ECerS Conference for Young Scientists in Ceramics

На Технолошком факултету Нови Сад се, од 20. до 23. октобра 2021. године, одржава међународна конференција: „14th ECerS Conference for Young Scientists in Ceramics“. Конференција је уврштена у листу званичних скупова Европског керамичког друштва и има висок рејтинг, што је и ове године у потпуности оправдано учешћем око 120 научника (од којих је око 20 професора и доктора наука) из 28 земаља (Алжир, Аустрија, Белгија, Чешка, Данска, Египат, Финска, Француска, Хрватска, Индија, Иран, Италија, Мађарска, Мароко, Немачка, Норвешка, Португал, Пољска, Румунија, Русија, Србија, Словачка, Словенија, Шпанија, Швајцарска, Турска, Украјина, Велика Британија).

На свечаном отварању Конференције у Ректорату УНС, присутнима су се обратили проф. др Ђорђе Херцег, проректор за наставу и студентске активности Универзитета у Новом Саду, др Бранимир Бајац, научни сарадник, Институт БиоСенс, др Андраж Коцјан, представник Европског керамичког друштва (ECerS), др Бранко Матовић, председник Друштва за керамичке материјале Србије, и проф. др Биљана Пајин, декан Технолошког факултета Нови Сад.

На Скупу ће бити презентовано 8 предавања по позиву и око стотину усмених излагања младих научника. Позивни предавачи су реномирани стручњаци и лидери у области материјала, нанотехнологија и наноелектронике из водећих европских истраживачких центара.