уторак, 08 јун 2021 12:08

Наслов: Одржано онлајн предавање у сарадњи са „Биоспрингер РС“

Фабрика квасца „Биоспрингер РС“ д.о.о. из Сенте, која послује у оквиру међународне компаније Lesaffre, омогућила је студентима четврте године студијског подручја Прехрамбена биотехнологија, у оквиру наставе на предмету Технологија пекарског квасца, чији је наставник проф. др Весна Вучуровић, да, 4. јуна 2021. путем онлајн предавања буду упознати са савременим индустријским биотехнолошким поступком производње различитих облика пекарског квасца, екстракта квасца, производа на бази квасца, као и са валоризацијом нуспроизвода за пољопривреду.

Захваљујемо се маркетинг координатору Нађ Елвири на лепој презентацији, као и инжењерима технологије Божо Забош Елеонори, Домањ Золтану  и Новаковић Александру који су детаљно и веома стучно упознали студенте са специфичностима појединачних фаза овог сложеног индустријског биотехнолошког процеса.