петак, 28 мај 2021 12:37

Одржано такмичење Фармацеутски Инкубатор

Друго по реду такмичење Фармацеутски Инкубатор, које се одвија под покровитељством наше највеће фармацеутске компаније Хемофарм, одржано је 26.05.2021. у онлине форми. Такмичило се укупно 9 тимова - студенти четврте године и мастер студенти студијског програма Фармацеутско инжењерство.
Такмичари су бранили своје пројекте и идеје пред осмочланим жиријем који су чинили:

• Горан Новаковић, Директор производне локације Шабац, Хемофарм;
  • Јасмина Гератовић, Руководилац погона чврстих форми, Шабац, Хемофарм;
  • Јелена Петровић, Регионални менаџер продаје за CHC (Consumer Health Care), тим Центар (Београд), Хемофарм;
  • Нада Јокић, Регионални CHC (Consumer Health Care) продукт менаџер, Београд, Хемофарм;
  • Проф. др Сања Подунавац Кузмановић, проректор за наставу Универзитета у Новом Саду и редовни професор ТФНС;
  • Проф. др Зоран Зековић, редовни професор ТФНС, студијски програм Фармацеутско инжењерство;
  • Др Јелена Владић, научни сарадник и асистент са докторатом, ТФНС, студијски програм Фармацеутско инжењерство;
  • Проф. др Сенка Видовић, ванредни професор ТФНС, студијски програм Фармацеутско инжењерство, координатор сарадње ТФНС са Хемофрамом и организатор такмичења.

Према оценама жирија, прво место на Фармацеутском Инкубатору 2021. однео је тим Лекополис који чине студенткиње четврте године смера Фармацеутско инжењерство, Исидора Влаовић и Јелена Кнежевић, које су презентовале препарат СинусИН.
Други је био тим Плантофарм који чине студенткиње четврте године смера Фармацеутско инжењерство Јована Крсмановић и Бојана Ђорђевић, које су презентовале препарат Тироспреј, док је треће место однео тим Фластерфарм, који чине Милица Стожинић и Сања Милошевић, такође студенти смера Фармацеутско инжењерство, које су презентовале препарат Исцелитељко.