уторак, 02 април 2019 14:12

Слатка радионица за средњошколце

На Технолошком факултету Нови Сад 21.03.2019. године одржана је радионица којој је присуствовало око 70 ученика треће и четврте године из 5 средњих школа, а која је реализована у три лабораторије Катедре за инжењерство угљенохидратне хране.
Радионица је организована у оквиру обележавања 60 година постојања Технолошког факултета Нови Сад током месеца који смо посветили инжењерству угљенохидратне хране са темом месеца „ Dolce Vita / Сладак живот“. На Радионици ученици су имали прилику да сазнају све о крему, пекарским производима (крофне) и пудингу, почев од избора сировина, физичко-хемијским процесима који се одвијају током њихове производње до оцене квалитета финалних производа (дегустација).