среда, 27 март 2024 14:19

Посета Постројењу за пречишћавање отпадних вода у Суботици

Студенти 2, 3. и 4. године студијских подручја Хемијско-процесно инжењерство и Еко-енергетско инжењерство, у пратњи доц. др Јелене Лубуре Стошић, проф. др Бојане Иконић и проф. др Јелене Павличевић, посетили су 20. марта 2024. године, ЈКП Водовод и канализација Суботица.

Приликом ове посете, студенти су имали прилику да се упознају са постројењем за пречишћавање отпадних вода града Суботице. Циљ стручне екскурзије је било детаљније упознавање са технологијама и опремом за пречишћавање комуналне отпадне воде, линијом за обраду муљева и производњу биогаса.

Захваљујемо се извршном директору за ресор производње ЈКП Водовод и канализација Суботица, Петру Пижурици и Никол Хорват, која је предводила ову посету.