понедељак, 22 април 2024 14:54

Одржана априлска „Отворена врата Технолошког факултета“

На манифестацији "Отворена врата Технолошког факултета", одржаној 11. априла 2024. године, преко 80 средњошколаца је учествовало на 5 радионица:  Шарена хемија комплекса, Нафта и природни гас: Енергија знања, О амбалажи и амбалажном отпаду - Синтетисање биопластике, Испитивање микробиолошке исправности хране и Израда различитих врста козметичких производа, као и 2 научно-популарна предавања: Развој материјала као део светске и националне културне баштине и Дипломирани инжењери технологије против тростуке планетарне кризе.

Ученици Гимназије „Јован Јовановић Змај“, Гимназије „Лаза Костић“ и Гимназије „Светозар Марковић“ из Новог Сада, Средње школе са домом ученика „Петро Кузмјак“ из Руског Крстура и Гимназије „Душан Васиљев“ из Кикинде, показали су велико интересовање за студијске програме на Технолошком факултету.