уторак, 13 фебруар 2024 13:10

Отворена врата Технолошког факултета

На нашем факултету је, 12. фебруара 2024. године одржана манифестација „Отворена врата“, која је окупила око 130 ученика из укупно 11 школа, на 5 радионица и 2 научно-популарна предавања.
Ученици Гимназије „Јован Јовановић Змај“, Гимназије „Светозар Марковић“, Гимназије „Исидора Секулић“, Гимназије „Смарт“, Медицинске школе „7. април“, Техничке школе „Павле Савић“ из Новог Сада, Гимназије Бечеј, Гимназије и стручне школе „Никола Тесла“ из Апатина, Средње школе „Жикица Дамњановић“ из Смедеревске Паланке, Гимназије „Светозар Марковић“ и „Хемијско-технолошке школе из Суботице, учествовали су на интерактивним радионицама и предавањима и дружили се са нашим студентима.
Одржане су радионице „Царство сирева“, „У ком напитку има више кофеина – турској или еспресо кафи?“, „Чуло мириса у препознавању врсте воћних ракија“, „ДНК за понети“, „Израда различитих група козметичких производа“, и предавања „Тајна у оку Мона Лизе“ и „ГМО – Грешка, могућност, одговорност“.