Energija znanja - NIS

01

Na Katedri za naftno-petrohemijsko inženjerstvo Tehnološkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, uz podršku NIS-a, otvorena je moderna laboratorija koja je namenjena obrazovanju studenata Naftno-petrohemijskog inženjerstva. Laboratorija je opremljena savremenim učilima i treba da služi unapređenju laboratorijskih vežbi na predmetima Tehnologija prerade nafte i Proizvodi nafte. Adaptacija laboratorije deo je saradnje NIS-a i Tehnološkog fakulteta Novi Sad koji kompanija sprovodi u okviru programa „Energija znanja“. Ovaj program podrazumeva partnerstvo sa obrazovnim institucijama u zemlji namenjeno školovanju mladih stručnjaka, a samim tim i visokostručnih kadrova za rad u kompaniji.
Svečanom otvaranju laboratorije za naftno-petrohemijsko inženjerstvo prisustvovali su predstavnici kompanije NIS, rukovodstvo Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu, mnogobrojni profesori i studenti. Nakon otvaranja laboratorije, na Tehnološkom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu održan je i „Dan NIS-a“ na kome su studenti imali priliku da slušaju predavanja eksperata i inženjera zaposlenih u NIS-u iz različitih oblasti prerade nafte i gasa.

02   03   04