opšte inženjerske discipline

Katedra učestvuje u nastavnim procesima na svim studijskim programima u procesu obrazovanja na osnovnom, master i doktorskom nivou studija. Većina predmeta koje Katedra izvodi su na prvoj i drugoj godini osnovnih studija. Pri Katedri organizuje se nastava iz sledećih predmeta: Matematike: I i II, Inženjerske statistike, Fizičke hemije, Tehničke termodinamike, Energetske efikasnosti tehnoloških procesa, Katalize i katalitičkih procesa, Monitoringa životne sredine, Engleskog jezika i dr. Predmetni nastavnici su autori i koautori više publikacija i udžbenika koji pokrivaju oblasti njihove kompetencije i namenjeni su studentima Tehnološkog fakulteta. Katedra je nosilac studijskog programa: Upravljanje materijalnim i energetskim tokovima, na master akademskim studijama. Takođe, nosilac je i studijskog područja: Eko-energetsko inženjerstvo, na osnovnim i master akademskim studijama, kao i na doktorskim studijama.

Članovi katedre (nastavnici i saradnici)

1. Dr Aleksandar Jokić, vanredni profesor, šef katedre
  2. Dr Jelena Pavličević, vanredni profesor, zamenik šefa katedre
  3. Dr Goran Bošković, redovni profesor