Poseta predstavnika Tehničke škole "Mileva Marić Ajnštajn"

Tehnološki fakultet Novi Sad su, 3. juna 2020. godine, posetili predstavnici Tehničke škole „Mileva Marić Ajnštajn“ iz Novog Sada, sa kojom Fakultet ima dugogodišnju uspešnu saradnju.
Predstavnike škole primili su prof. dr Biljana Pajin, dekan Fakulteta, prof. dr Jonjaua Ranogajec, rukovodilac Laboratorije za ispitivanje materijala u kulturnom nasleđu i dr Snežana Vučetić sa Katedre za inženjerstvo materijala na Tehnološkom fakultetu Novi Sad.
Nastavnica Tehničke škole „Mileva Marić Ajnštajn“ Maria Malešević Čučulis je, ovom prilikom, primila zahvalnicu za doprinos popularizaciji nauke među mladima i uspešnu saradnju sa Fakultetom. Direktoru Škole Željku Saviću, uručena je zahvalnica za dugogodišnju institucionalnu saradnju sa Tehnološkim fakultetom Novi Sad. Zahvalnice je uručila dekan Fakulteta, prof. dr Biljana Pajin.
Tehnička škola „Mileva Marić Ajnštajn“ vodi poreklo od zanatske škole koja je osnovana 1882. godine u Novom Sadu. Misija škole je pre svega zadovoljavanje potreba privrede uz pripremu učenika za dalje profesionalno usavršavanje. Svakodnevno se teži postizanju što bolje materijalno-tehničke opremljenosti uz zanimljivu i kvalitetnu nastavu sa posebnim akcentom na praktično znanje.