Radionica „Od biljke do proizvoda: upoznaj, kreiraj, testiraj“

U dva dana blizu 40 gimnazijalaca iz Novog Sada i Bačke Palanke posetili su Tehnološki fakultet i učestvovali u radionici „Od biljke do proizvoda: upoznaj, kreiraj, testiraj“, koja je organizovana u okviru proslave 60 godina postojanja Tehnološkog fakulteta, gde je mesec maj posvećen studijskom programu farmaceutsko inženjerstvo.

Srednjoškolci iz gimnazije "20. oktobar" iz Bačke Palanke i gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" iz Novog Sada imali su priliku da se tokom radionica "Od biljke do proizvoda: upoznaj, kreiraj, testiraj" iz oblasti farmaceutskog inženjerstva upoznaju sa izradom različitih proizvoda na bazi lekovitog bilja.

Učesnici radionice su imali priliku da izoluju etarska ulja procesom hidrodestilacije i dobijena etarska ulja iskoriste u formulacijama krema, gelova, masti za usne i sapuna koje su samostalno kreirali i izrađivali. Pored navedenog, učesnici su izrađivali i tinkture na bazi lekovitog bilja.