poseta delegacije Univerziteta Đaotong u Pekingu

Tehnološki fakultet Novi Sad je 28. marta 2019. godine posetila delegacija Univerziteta Đaotong u Pekingu (Beijing Jiaotong University), na čelu sa dekanom Nacionalne akademije za ekonomsku bezbednost prof. dr Li Mengangom (Li Menggang). U sastavu delegacije bili su takođe Fu Šuaj (Fu Shuai), zamenik direktora Kancelarije za saradnju i razmenu Nacionalne akademije za ekonomsku bezbednost Univerziteta Đaotong u Šangaju i Či Šaobo (Chi Shaobo), generalni direktor kompanije Linglong.

Goste je u Dekanatu Tehnološkog fakulteta primila dekanica prof. dr Biljana Pajin zajedno sa prof. dr Oskarom Berom i prodekanom za nastavu prof. dr Draganom Govedaricom. Prijemu je prisustvovala i Anđela Jaćimović iz kabineta ministra za inovacije i tehnološki razvoj Republike Srbije.

Tokom susreta vođeni su razgovori o mogućnostima saradnje Tehonološkog fakulteta i Univerziteta Đaotong u Pekingu u obrazovanju mladih inženjera potrebnih industriji gume, kao i razvijanju naučne saradnje.