Studenti Farmaceutskog inženjerstva posetili Hemofarm

Studenti studijskog programa Farmaceutsko inženjerstvo u pratnji prof. dr Senke Vidović, prodekana za nauku i prof. dr Jaroslava Katone, prodekana za finansije na Tehnološkom fakultetu Novi Sad, tokom januara posetili su pogon naše najveće farmaceutske kompanije Hemofarm u Vršcu.
Studente i predstavnike Tehnološkog fakulteta Novi Sad ispred kompanije Hemofarm dočekala je gospođica Ana Đokić, koja im je ukratko predstavila kompaniju. Tokom posete studenti studijskog programa Farmaceutsko inženjerstvo bili su u prilici da vide visoko regalno skladište, kroz koje ih je sproveo Dimitrije Jovanović, stručni saradnik u Hemofarmu, a zatim i pogon pakovnog centra, kroz koje ih je sprovela Jelena Rašić Pavlov, viši stručni saradnik i nekadašnji student Tehnološkog fakulteta Novi Sad.
Studenti su imali priliku da posete i pogon injekcionih rastvora i odeljenje liofiliziranih proizvoda. Kako se proizvode injekcioni rastvori i liofilizirani proizvodi studentima su objasnili Dušica Savić, stručni saradnik u proizvodnji i Danka Stanišić, stručni saradnik u proizvodnji i takođe, nekadašnji student studijskog programa Farmaceutsko inženjerstvo Tehnološkog fakulteta Novi Sad.
Studenti studijskog programa Farmaceutsko inženjerstvo su tokom ove posete imali priliku da se bliže upoznaju sa radom Hemofarm-a i vide kako najveća farmaceutska kompanija u Srbiji primenjuje stečena znanja u praksi.

hemofarm-2019