KONKURS

Fond za stipendiranje i podsticanje napredovanja darovitih studenata i mladih naučnih radnika i umetnika je raspisao Konkurs
za dodelu 65 stipendija studentima Univerziteta u Novom Sadu za školsku 2018/2019.godinu.

opširnije

Olja Šovljanski pobednik konkursa Nescafe 3in1 Generacija 2018

Olja Sovljanski

Olja Šovljanski, istraživač pripravnik na Katedri za biotehnologiju i farmaceutsko inženjerstvo Tehnološkog fakulteta Novi Sad, osvojila je prvo mesto na konkursu Nescafe 3in1 Generacija za podršku mladim talentima Srbije.
Kompanija Nestle je pokrenula ovu akciju kako bi pružila podršku mladim talentima u Srbiji uz skromnu finansijsku pomoć kako bi došli na korak bliže ka ostvarenju svog sna, a nagrađeni ove godine dobijaju simboličnih 2.018 evra. Takmičenje se sastojalo iz tri faze, prva faza je bila prijava, druga glasanje i treća razmatranje prijava i donošenje konačnog suda žirija.
-Privilegija je pronaći kompaniju kao što je Nestle koja prepoznaje važnost nauke u razvijanju i napretku mladih osoba. Nadam se da ću biti uspešan ambasador Nescafe 3in1 Generacije u Srbiji – rekla je Olja na dodeli nagrade koja je održana u četvrtak, 15. novembra 2018. godine u Beogradu