KONKURS

Fond za stipendiranje i podsticanje napredovanja darovitih studenata i mladih naučnih radnika i umetnika je raspisao Konkurs
za dodelu 65 stipendija studentima Univerziteta u Novom Sadu za školsku 2018/2019.godinu.

opširnije

Dr Jelena Vladić sa Tehološkog fakulteta Novi Sad dobitnica prestižne nagrade Danubius Young Scientist Award za Srbiju za 2018.

Dr Jelena Vladić, asistent sa doktoratom i naučni saradnik na studijskom programu farmaceutsko inženjerstvo, sa Tehnološkog fakulteta Novi Sad, dobitnica je ovogodišnje nagrade Danubius Young Scientist Award za najboljeg mladog naučnika iz Srbije.

Ovu prestižnu nagradu Jeleni je na Univerzitetu Komenskog u Bratislavi, na svečanoj dodeli nagrade najboljim mladim naučnicima iz zemalja Dunavskog regiona, dodelilo Austrijsko ministarstvo za obrazovanje, nauku i istraživanje i Institut za Dunavski region i Centralnu Evropu.
Svečanom uručenju nagrade prisustvovali su i rektor Univerziteta u Novom Sadu, prof. dr Dejan Jakšić, kao i prof. dr Miroslav Vesković, raniji rektor Univerziteta u Novom Sadu.

nagrada jelena vladic 01

Nagrada Danubius Young Scientist Award se dodeljuje od 2011. mladim naučnicima iz 14 zemalja Dunavskog regiona (Austrija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Crna Gora, Češka, Hrvatska, Mađarska, Moldavija, Nemačka, Rumunija, Slovačka, Slovenija, Srbija i Ukrajina) za izuzetna dostignuća u području njihovog istraživanja. Nagrada se dodeljuje sa namerom da se ukaže čast i oda priznanje izuzetnim naučnicima i naučnicama, koji postižu izvanredne rezultate u svojim naučno-istraživačkim poljima.

nagrada jelena vladic 02

Kriterijumi dodele nagrade uključuju naučnu izvrsnost i inovativan pristup u akademskom radu, tematsku relevantnost naučnog rada za pitanja/probleme Dunavskog regiona, značaj istraživanja u međunarodnim okvirima, potencijal naučnika, uključenost u međunarodne naučnoistraživačke organizacije i saradnje, diseminacija naučnog znanja.