KONKURS

Fond za stipendiranje i podsticanje napredovanja darovitih studenata i mladih naučnih radnika i umetnika je raspisao Konkurs
za dodelu 65 stipendija studentima Univerziteta u Novom Sadu za školsku 2018/2019.godinu.

opširnije

OTVOREN TRINAESTI MEĐUNARODNI SKUP STUDENATA TEHNOLOGIJE

Trinaesti po redu „Međunarodni skup studenata Tehnologije“ (MSST XIII), otvoren je danas u amfiteatru Rektorata Univerziteta u Novom Sadu, u organizaciji Studentske unije Tehnološkog fakulteta. Prisutne su pozdravile dekan Tehnološkog fakulteta Novi Sad prof. dr Biljana Pajin i prorektor za nastavu Univerziteta u Novom Sadu prof. dr Sanja Podunavac-Kuzmanović.

Pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost prof. dr Zoran Milošević pozdravio je, tim povodom, prisutne i rekao da je susretanje ljudi i ideja veoma važno u akademskoj zajednici, jer tamo gde postoji razvijen diskurs, postoji i sloboda govora, a samim tim i kvalitetno obrazovanje.

„Ovo je jedna dobra lekcija nama iz politike da u kulturi, nauci, sportu, muzici, nema granica, tačnije mi se ne graničimo, nego se dodirujemo sa drugima“, naglasio je Milošević i dodao da ljudi sa fakulteta prepoznaju tu vezu nauke i visokog obrazovanja i istakao da je još važnije da se neguje ta snažna veza nauke i visokog obrazovanja sa privredom.

MSST je tradicionalni skup studenata tehnologije koji okuplja buduće inženjere tehnologe iz: Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Makedonije i Srbije.

Ove godine tema skupa je „Tehnološka revolucija“, a studenti će tokom petodnevnog druženja imati priliku da slušaju predavanja iz oblasti: biohemije u službi lepote, novih obnovljivih izvora energije, kao i da saznaju nešto novo o mikroorganizmima nove generacije i novim trendovima u tehnologiji voća i povrća.

Osim predavanja, studenti će imati mogućnost da vide, kroz obilaske pogona naših uspešnih kompanija, kako to tehnologija funkcioniše u realnosti.