KONKURS

Fond za stipendiranje i podsticanje napredovanja darovitih studenata i mladih naučnih radnika i umetnika je raspisao Konkurs
za dodelu 65 stipendija studentima Univerziteta u Novom Sadu za školsku 2018/2019.godinu.

opširnije

Poseta akademika prof. dr Dmitrija Grišina

U periodu od 15. do 18. oktobra 2018. godine gost našeg Fakulteta je bio prof. dr Dmitrij Grišin, akademik Ruske akademije nauka i šef Katedre za hemiju nafte Hemijskog fakulteta Univerziteta Lobačevskog iz Nižnjeg Novgoroda u Rusiji. Poseta je realizovana u okviru Ugovora o saradnji između Univerziteta Lobačevskog i Univerziteta u Novom Sadu, kao i Memoranduma o saradnji NIS a.d. i Tehnološkog fakulteta Novi Sad. Akademik Grišin je održao predavanje studentima Naftno-petrohemijskog inženjerstva našeg Fakulteta i govorio o najnovijim istraživanjima  na Katedri za hemiju nafte, proizvodnji aditiva za goriva i tečna maziva, proizvodnji polimera itd. Takođe organizovane su posete Naučno-tehnološkom centru NIS-a i Rafineriji nafte Pančevo kako bi se dogovorile zajedničke aktivnosti sa Katedrom za hemiju nafte sa Univerziteta Lobačevskog.