Počasni doktor Univerziteta u Novom Sadu

prof dr g vunjak novakovic

Dana 29.062017. godine, naš Fakultet je posetila prof. dr Gordana Vunjak-Novaković, redovni profesor Univerziteta Kolumbija u Njujorku, SAD. Prof. dr Gordana Vunjak-Novaković je po svom osnovnom, magistarskom i doktorskom akademskom obrazovanju tehnolog.
Prof. dr Gordana Vunjak-Novaković je 28.06.2017. godine dobila titulu počasnog doktora Univerziteta u Novom Sadu, na predlog Tehnološkog fakulteta Novi Sad.
Prof. dr Gordana Vunjak-Novaković je gostujući profesor Tehnološkog fakulteta Novi Sad od 2016. godine.
Prof. dr Gordana Vunjak-Novaković je jedna od svetskih lidera u oblasti kultura humanih tkiva za primenu u medicini. Objavila je više od 350 radova u naučnim časopisima, 60 poglavlja, 3 knjige i ima 72 patenta. Njen rad je visoko citiran, preko 35000 citata.
Uzimajući u obzir reference prof. dr Gordane Vunjak-Novaković, smatra se jednom od najvećih naučnica ikada rođenih na ovim prostorima.

Biografija - prof. dr Gordana Vunjak-Novaković

Emisija RTV