Poseta CNIF-a

Dana 12.09.2017. godine, Tehnološki fakultet Novi Sad, posetila je delegacija sa „China National Research Institute of Food and Fermentation Industries” (CNIF) iz Pekinga. Jedan od ciljeva posete pored razmene iskustava bio je i dogovor o poslovno-tehničkoj saradnji. Institut CNIF se nalazi u Pekingu, i prostire se na površini većoj od 100.000 m2, opremljen je najsavremenijom opremom, trenutno ima preko 630 zaposlenih. U proteklih 60 godina institut je imao nemerljiv značaj u razvoju procesno-fermentacione industrije u Kini. Učestvovali u preko 800 projekata od nacionalnog značaja, a pored mnogobrojnih internacionalnih nagrada i priznanja, posebno ističu osvajanje 56 nacionalnih priznanja, uz preko preko 30 uspešnih patenata.
Kada govorimo o međunarodnoj naučno-tehnološkoj saradnji, Institut CNIF blisko sarađuje sa Univerzitetom u Tokiju (Tokyo University), Univerzitetom Chiba (Chiba University), Univerzitetom Harvard (Harvard University School of Medicine), Univerzitetom za Tehnologiju u Minhenu (Munich University of Technology), kao i sa mnogim drugim međunarodno priznatim i poznatim Univerzitetima i istraživačkim institucijama.
Poslednji u nizu projekata od fundamentalnog značaja je kreiranje Funkcionalnog dijetnog obroka, o kojem ćemo imati prilike da se upoznamo u bliskoj budućnosti.

• 01
    Poseta delegacije sa „China National Research Institute of Food and Fermentation Industries” (CNIF) iz Pekinga
  • 02
  • 03