inženjerstvo materijala

Na smeru Inženjerstvo materijala studenti stiču znanja na sva tri nivoa studija: osnovne, master i doktorske akademske studije. Smer Inženjerstvo materijala se bavi obrazovanjem studenata u oblasti razvoja keramičkih i polimernih materijala i to kako dobijanja novih tako i unapređenja postojećih materijala, a sve u skladu sa zahtevima koje postavljaju novi naučni trendovi. Osim toga, studenti stiču znanja neophodna za ispitivanje istorijskih materijala i postavljanje dijagnostike stanja značajnih istorijskih objekata i umetničkih dela sa ciljem davanja predloga zaštite i sanacije. Inženjeri ovog profila odlično poznaju osobine materijala i procese kojima se oni dobijaju. Na smeru Inženjerstvo materijala se obrazuju inženjeri sposobni da kontrolišu i unapređuju proizvodnju materijala, ali i učestvuju u istraživanjima u cilju poboljšanja sastava, strukture i osobina materijala. Studenti smera Inženjerstvo materijala neophodna znanja stiču kroz teorijsku i praktičnu nastavu, koja se odvija u laboratorijama Katedre i pogonima eminentnih kompanija. Laboratorije su opremljene savremenim instrumentima za laboratorijska ispitivanja, kao i mobilnom laboratorijom koja je po opremljenosti u rangu poznatih svetskih naučnih centara i instituta.

Članovi katedre (nastavnici i saradnici)

1. Dr Jonjaua Ranogajec, redovni profesor, šef Katedre
  2. Dr Branka Pilić, redovni profesor, zamenik šefa Katedre
  3. Dr Jaroslava Budinski-Simendić, redovni profesor