KONKURS

Fond za stipendiranje i podsticanje napredovanja darovitih studenata i mladih naučnih radnika i umetnika je raspisao Konkurs
za dodelu 65 stipendija studentima Univerziteta u Novom Sadu za školsku 2018/2019.godinu.

opširnije

SAVET TEHNOLOGA INDUSTRIJE ULJA ODRŽAN NA TEHNOLOŠKOM FAKULTETU NOVI SAD

Na Tehnološkom fakultetu Novi Sad 28.11.2018. godine održan je sastanak Saveta tehnologa industrije ulja R. Srbije. Pored predstavnika Tehnološkog fakulteta Novi Sad, Savet tehnologa industrije ulja čine predstavnici Instituta za ratarstvo i povrtarstvo u Novom Sadu i predstavnici prerađivača uljarica i proizvođača biljnih ulja, masti i proteina iz R. Srbije, koje sve na jednom mestu okuplja Poslovna zajednica "Industrijsko bilje" doo, Novi Sad. Teme sastanka su bile održavanje 60. Jubilarnog Savetovanja industrije ulja: Proizvodnja i prerada uljarica 16-21.06.2019. godine, zatim pripremanje i štampanje Monografije povodom ovog jubileja, kao i pripremanje i štampanje časopisa "Uljarstvo". Ispred Fakulteta u radu sastanka su učestvovali Prof. dr Biljana Pajin, dekan, Doc. dr Ranko Romanić i Dr Ivana Lončarević, a prisutne su pozdravili prodekani za nastavu i nauku, Prof. dr Dragan Govedarica i Prof. dr Senka Vidović.